strona główna
historia

Początek historii zakładu sięga lipca 1973 roku kiedy uroczyście zainaugurowano otwarcie nowego przedsiębiorstwa państwowego - Mostostal Chojnice, w którym zatrudnienie znalazło blisko 1500 osób, fachowców z różnych stron Polski.

W pierwszym roku działalności Mostostal produkował konstrukcje głównie na potrzeby inwestycji w Polsce i krajach byłego bloku wschodniego.

Od tego czasu przebyliśmy długą drogę, począwszy od przekształcenia przedsiębiorstwa w spółkę akcyjną w 1992 roku, poprzez wstąpienie do Grupy Kapitałowej Mostostalu Zabrze Holding SA w 1997 roku , a na włączeniu do Grupy KEM w kwietniu 2003 roku kończąc.

Przez okres przeszło trzydziestu lat Mostostal - Chojnice wyprodukował ponad 600 tysięcy ton konstrukcji.

25 tysięcy metrów kwadratowych zadaszonej powierzchni produkcyjnej i zdolności miesięcznego przerobu 1500 - 1800 ton stawiają nas w szeregu największych zakładów tego typu w Polsce. W naszym warsztacie wykonujemy elementy o maksymalnych gabarytach: 4,5 m szerokość x 2,5 m wysokość x 30 m długość, o masie ok. 35 ton, jednakże posiadamy możliwość scalania elementów ponadgabarytowych na nabrzeżach w Gdańsku lub w Szczecinie, w zależności od potrzeb.

Posiadane liczne uprawnienia, dopuszczenia i certyfikaty, nowoczesny park maszynowy i wykwalifikowana kadra przyciągają do Mostostalu coraz bardziej wymagających klientów.

Dynamiczny wzrost produkcji w ostatnim czasie i pełny portfel zamówień umożliwiają ciągły rozwój firmy i inwestycje pozwalające z optymizmem patrzeć w przyszłość.

O FIRMIE I USŁUGI I REALIZACJE I AKTUALNOŚCI I GRUPA KEM I KONTAKT
© Mostostal Chojnice SA, 2006, projekt i realizacja Q7