strona główna
historia

Mostostal Chojnice SA jest czołowym polskim producentem konstrukcji stalowych spawanych, skręcanych, a także ich montażystą w kraju i za granicą.

Konstrukcje stalowe hal, budynków użyteczności publicznej oraz obiektów przemysłowych stanowiły główny profil produkcji w początkowych latach działalności.

Aktualnie firma specjalizuje się w produkcji konstrukcji stalowych mostów, wiaduktów, kładek, konstrukcji rurowych, wież, masztów, suwnic pomostowych i bramowych, zbiorników na ciecze i silosów.

Wytwórnia jest europejskim potentatem w produkcji wyposażenia dla przemysłu stoczniowego: pokryw luków okrętowych (zewnętrznych i wewnętrznych, rozsuwanych i nakładanych), zrębnic okrętowych, śluz portowych, elementów kadłubów statków, turbin elektrowni wodnych, elementów elektrowni wiatrowych, ramp ro-ro, ramp rufowych, samochodowych i kontenerowych, prowadnic i wózków kontenerowych, elementów dźwigów portowych i przeładunkowych, elementów platform wydobywczych, konstrukcji doków suchych oraz pirsów przeładunkowych, zajmując się tą dziedziną od blisko 15 lat.

Od pięciu lat natomiast, czyli od momentu zrealizowania pierwszego kontraktu na dostawę konstrukcji platform wiertniczych na norweskim szelfie kontynentalnym jest już na stałe obecna w bardzo wymagającym przemyśle, jakim jest off-shore.

Kontrakty te wymagały od nas produkcji w coraz wyższym standardzie, obligowały do uzyskiwania świadectw jakościowych i odbiorczych, co zaowocowało uzyskaniem w 2003 roku certyfikatu TÜV Rheinland zgodnego z normą ISO 9001.


O FIRMIE I USŁUGI I REALIZACJE I AKTUALNOŚCI I GRUPA KEM I KONTAKT
© Mostostal Chojnice SA, 2006, projekt i realizacja Q7