Firma Durcon Company of Poland Sp. z o.o. powstała w Toruniu w 1998 roku. Powołana została przy udziale kapitału amerykańskiego, z zadaniem obsługi rynków Europy Centralnej i Wschodniej. Z czasem jednak geografia aktywności spółki została poszerzona o wszystkie kraje europejskie, a także niektóre rynki na Bliskim Wschodzie.Dzisiaj zarówno kapitałowo jak i strategicznie spółka należy do amerykańskiego holdingu DURCON Incorporated mającego swoją centralę w Teksasie.
Firma zajmuje się produkcją i dystrybucją blatów, zlewów i akcesoriów do mebli laboratoryjnych, specjalistycznych, kuchennych i łazienkowych. Oferta spółki początkowo ograniczała się do produkcji i dystrybucji blatów, zlewów i akcesoriów z żywic epoksydowych. Przed kilku laty poszerzyliśmy ofertę o inne materiały, głównie sztuczny
kamień Quarella oraz laminaty HPL, a także blaty i zlewy ceramiczne. Pozwoliło nam to na rozwinięcie wygodnej dla naszych klientów strategii „one-stop-shopping” polegającej na tym, że kontaktując się z jedna osobą można zrealizować dowolnie skomplikowany materiałowo i technologicznie projekt produkcyjny.
 
 


DURCON COMPANY OF POLAND SP. Z O.O.
www.durcon.com.pl
UL. CEGLANA 10, 87-100 TORUŃ
TEL. (056) 6599805, 6599806
FAX (056) 6599807
E-MAIL: durcon@durcon.com.pl


 
© 2009 DURCON :: projekt i wykonanie Q7