Firma Durcon Company of Poland Sp. z o.o.  
powstała w Toruniu w 1998 roku. Powołana została przy udziale kapitału amerykańskiego, z zadaniem obsługi rynków Europy Centralnej i Wschodniej. Z czasem jednak geografia aktywności spółki została poszerzona o wszystkie kraje europejskie, a także niektóre rynki na Bliskim Wschodzie. Dzisiaj zarówno kapitałowo jak i strategicznie spółka należy do amerykańskiego holdingu DURCON Incorporated mającego swoją centralę w Teksasie.


Firma zajmuje się produkcją i dystrybucją blatów, zlewów i akcesoriów do mebli laboratoryjnych, specjalistycznych, kuchennych i łazienkowych. Oferta spółki początkowo ograniczała się do produkcji i dystrybucji blatów, zlewów i akcesoriów z żywic epoksydowych. Przed kilku laty poszerzyliśmy ofertę o inne materiały, głównie sztuczny kamień Quarella oraz laminaty HPL, a także blaty i zlewy ceramiczne. Pozwoliło nam to na rozwinięcie wygodnej dla naszych klientów strategii „one-stop-shopping” polegającej na tym, że kontaktując się z jedna osobą można zrealizować dowolnie skomplikowany materiałowo i technologicznie projekt produkcyjny.


Oferujemy użytkownikom systemową i kompleksową obsługę polegającą na
  • kompleksowym i profesjonalnym doradztwie w zakresie doboru właściwych materiałów,
  • zaprojektowaniu możliwych rozwiązań,
  • perfekcyjnym wykonaniu,
  • bezpiecznym transporcie
  • oraz stałej opiece posprzedażowej.

Mając do dyspozycji zaawansowane gniazdo obróbki cyfrowej czerpiemy również z doświadczeń i wsparcia amerykańskiego udziałowca. Dzięki temu, możemy pochwalić się listą ponad 120 stałych odbiorców w niemal 30 krajach.
Nie ma w zasadzie takich obszarów, w których oferowane przez nas systemy nie mogłyby być stosowane. W ciągu ostatnich 10 latach realizowaliśmy projekty we wszystkich chyba typach laboratoriów. Fabryka niklu w Norylsku za kołem podbiegunowym, szpital w Hong-Kongu, Uniwersytet Łomonosowa w Moskwie, kosmodrom Bajkonur w Kazachstanie, zaplecze kuchenne Sułtana Omanu, to tylko niektóre z naszych realizacji.
Od kilku lat realizujemy również projekty w hotelach, restauracjach i innych podobnych obiektach. Są to najczęściej posadzki, podłogi, schody, elewacje itp. Realizujemy też indywidualne zamówienia polegające na zabudowie powierzchni roboczych w kuchniach i łazienkach.

 


DURCON COMPANY OF POLAND SP. Z O.O.
www.durcon.com.pl
UL. CEGLANA 10, 87-100 TORUŃ
TEL. (056) 6599805, 6599806
FAX (056) 6599807
E-MAIL: durcon@durcon.com.pl


 
© 2009 DURCON :: projekt i wykonanie Q7