Noren - alternatywne źródła energii

Produkty Noren - wymagany Adobe Flash player.

ENERGIA WIATRU

Energetyka wiatrowa jest najdynamiczniej rozwijającą się dziedziną energetyki odnawialnej w Polsce.
NOREN, oferuje kompleksowe usługi w zakresie przygotowania i realizacji projektów budowy zarówno farm wiatrowych, jak i pojedynczych instalacji indywidualnego użytku. Dzięki zdobytemu doświadczeniu oraz stałej współpracy z najlepszymi ekspertami wyznaczamy najwyższe standardy skutecznego działania.

Małe turbiny wiatrowe o mocy od 0,3 do 20 kW

Elektrownie wiatrowe małej mocy doskonale nadają się do zasilania we własną energię elektryczną:

  • domków letniskowych

  • odległych domostw,

  • obiektów gdzie doprowadzenie energii jest zbyt kosztowne,

  • urządzeń telekomunikacyjnych,

  • oznakowania i oświetlenia drogowego.

W ofercie Noren Sp. z o.o. znajdują się małe elektrownie wiatrowe od 300W do 20kW, które w zależności od sposobu podłączenia mogą pracować w układzie wyspowym lub włączone do sieci elektroenergetycznej. W naszej ofercie znajdują się gotowe zestawy do samodzielnego montażu w skład których wchodzą: akumulatory (gromadzenie energii), kontroler ładowania, inverter (przetwornica napięcia). Pracownicy firmy doradzą jaką turbinę dobrać do aktualnych lub planowanych potrzeb klienta oraz jak i w którym miejscu zainstalować turbinę.

Montując takie elektrownie można całkowicie uniezależnić się od zakładów energetycznych. Istnieje możliwość wykorzystania turbiny wiatrowej wyłącznie do zasilania urządzeń grzewczych. Elektrownia wiatrowa może być wykorzystana do celów grzewczych jako źródło energii elektrycznej grzałki do ogrzewania wody użytkowej w układzie centralnym c.w.u. oraz elektrycznego kotła c.o. Zasilanie budynków mieszkalnych jest jedną z bardziej typowych funkcji, do których są wykorzystywane małe elektrownie wiatrowe. W zależności od zużycia energii oraz dostępnych lokalnie zasobów wiatru, do zasilenia budynku jednorodzinnego może być potrzebna elektrownia wiatrowa o mocy od 800-5000WWyszukaj w serwisie